
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Positions | 2 |
| Connector Type | Male Pin |
| Gender | Male |
| Packaging | Reel |
| Termination | SMD/SMT, Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| RoHS | Compliant |
| Number of Rows | 1 |
| Pitch | 1.25 mm |
Stock: 1137
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06662
Ext.Price$0.06662
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06662 | $0.06662 |
| 10 | $0.05893 | $0.58930 |
| 50 | $0.05213 | $2.60650 |
| 100 | $0.04767 | $4.76700 |
| 500 | $0.04359 | $21.79500 |
| 1000 | $0.03987 | $39.87000 |
| 3000 | $0.03661 | $109.83000 |
| 5000 | $0.03361 | $168.05000 |
